Amacımız; çağdaş, bilimsel gelişmelere paralel olarak ortaya çıkan bilgi ihtiyacına destek olmaktır. Vizyonumuz; özel eğitim alanında örnek ve öncü olmaktadır.

Özel eğitim; farklı özellik ve gereksinimlere sahip olan bireylerin; toplum içinde bağımsız yaşamalarına ve kendilerine yeterli bir duruma gelmelerine yönelik temel ve yaşam becerilerini geliştirmelerini, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve mutlu bir vatandaş olarak yetişmelerini, iş-meslek alanlarına ve hayata hazırlanmalarını hedefleyen bir eğitim alanıdır.

Sitemizde yetersizliği olan bireyler kapsamında; Özel gereksinimli bireylerin destek eğitimleri, bireyselleştirilmiş eğitim programları (BEP), özel eğitim materyal ve yöntemleri, aile eğitimi hakkında bilgi ve uygulama örnekleri mevcuttur. Engelli birey ve ailelerinin hakları, engelli bakım hizmetleri, engelli bireylerin istihdamı, engellilerle ilgili mevzuatlara, gerekli linklere, duyurulara da sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca merak ettiğiniz sorularınız için tarikakay@tarikakay.com mail adresinden yönelterek cevap alabilirsiniz.

“Bireylerin geleceğini yetersizlikleri değil, ona vereceğiniz eğitim belirler” şiarı bizim eğitime ve insana bakışımızı ortaya koyan temel bir göstergedir. Her bireyin gerekli ilgi ve eğitimle başarıya ulaşabileceğine ve geleceğini eline alabileceğine olan inancımız, bizi bu alanda en güncel bilgi ve teknolojiye ulaşmaya, bunu işimize entegre etmeye yöneltmekte, inat, ısrar ve sabırla öğrencilerimizin gelişimini sağlamak, hayata hazırlamak.Uzun yıllara dayanan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanındaki birikim ve uzmanlığımızı öğrencilerimizin hizmetine sunmak, bu alanda ortaya koyduğumuz öncü rolümüzü daha güçlendirerek geliştirmektir.

Özel eğitim; farklı özellik ve gereksinimlere sahip olan bireylerin; toplum içinde bağımsız yaşamalarına ve kendilerine yeterli bir duruma gelmelerine yönelik temel ve yaşam becerilerini geliştirmelerini, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve mutlu bir vatandaş olarak yetişmelerini, iş-meslek alanlarına ve hayata hazırlanmalarını hedefleyen bir eğitim alanıdır.

Tarık Akay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak misyonumuz, bu hedef doğrultusunda oluşturduğumuz uzman kadro ve çağdaş donanım birikimiyle hizmet vermek ve özel eğitim ihtiyacı olan bireylerimizi hayata hazırlamak, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi sorumluluklarını taşıyabilen insanlar olarak yaşam kalitelerini    artırma çabasıdır.

BİLİMSELLİK

ETİK

KALİTE VE NİTELİK