youtube instag   face tivit    link

    

 

tarık akay logo

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

ücretsiz danışmanlık

Dikkat Eksikliği Neden Olur

Dikkat Eksikliği Neden Olur

Bu bozuklukların nedeninin tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz. Bazen ebeveynler çocuğunu kontrol etmedikleri için sorumlu tutulurlar, ancak zavallı ebeveynliğin doğrudan DEHB'ye neden olduğuna dair bir kanıt bulunmamaktadır. Bununla birlikte, ebeveynlerin DEHB olan bir çocuğa yardım etmede ve yönetmede çok önemli bir rol oynayabileceğini belirtmek önemlidir.

Semptomlar neler?

 DEHB, yaşa, ayara (örn. Okul, ev, oyun alanı) ve hatta motivasyona (örn. Bir aktivite yaparken veya bir çocuğun sevdiği şeylere) bağlı olarak farklı davranışlar gösterebilir.

 

Tüm çocukların hepsi bu semptomlara sahip değildir. Bu, bazılarının zayıf ilgi ile sadece problem yaşayabildiği anlamına gelirken, diğerleri esas olarak hiperaktiftir.

 

Dikkat problemi olan çocuklar unutkan, dikkati dağılmış, dinlemiyor, dağınık değil, işleri yapmaya başlamak için yaş alır ve nadiren bitirirler.

 

Hiperaktiviteye sahip çocuklar huzursuz, huzursuz, enerjiyle doludur 'her zaman yolda'. Sürekli konuşmakla gürültülü, gürültülü gibi gözükebilirler. 

 

Dürtüsellik belirtileri olan çocuklar düşünmeden şeyler yapar. Oyunlarda ya da kuyrukta sıralarını beklemekte güçlük çekerler ve konuşmaları keser.


Kaynak

© 2019 Tarık Akay. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım-Uygulama EkimAjans